Carrier frequency:VHF 224.250 MHz
Modulation:FM, F3F
Frequency stability:<±30 ppm
T.H.D.:<0.5 % at 1 kHz
Band width:40-15 kHz (±3 dB)
Maximum deviation:±25 kHz
RF power output:8.5 mW
Power supply:1 standard 9 V battery
Battery life:approx. 6 hours
Dimensions (L x W x H):106.5 x 64.5 x 31.5 mm
Weight:80 g
Unità di imballaggio
QPC EANPeso Dimensioni
140263972600450,28 kg18,5cm x 14,5cm x 7,5cm
Pezzi di ricambio
Download
Specifiche
Tutte le immagini
Nome Versione Lingua
13075005-Immagini -.zip
OMNITRONIC TM-250 Transmitter VHF224.250
OMNITRONIC
No. 13075005
High-quality VHF bodypack transmitter
  • Operation in the VHF-band
  • Fixed frequency: 224.250 MHz
  • With On/Off/Mute operation selector
  • With resonance absorbing coating
  • For 9 V battery
  • LED-display with battery capacity
  • With EC type approval certificate
  • Incl. headset and lavalier microphone
  • 3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic